Köpek Çiftliği

Köpek Çiftliği

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  umit 7 months, 3 weeks ago.

 • umit
  @umit
  Participant

  Herkes klişeyi bilir: Paslı bir kamyonet kullanan, etkileyici miktarda yüz kılı olan, kotuna jartiyer takan ve her yerde onunla birlikte dolaşan sadık bir köpeği olan yaşlı çiftçi. Ama oradaki tüm çiftlik köpeği ırkları varken, bu karakterin ne tür bir köpeği var?

  Köpeğin yapması beklenen işe bağlıdır. Haşereleri gütmek, korumak ve kontrol etmek olası seçeneklerdir. Arkadaşlık ve eğlence elbette avantajdır. Bazıları zekaya ve atletizme ihtiyaç duyarken, diğerleri şiddetli bir koruma içgüdüsüne ihtiyaç duyar. Bazılarının tehlikeli vahşi yaşamla savaşabilmesi gerekirken, diğerlerinin tavşanları, rakunları, opossumları ve kuşları tarlalardan uzak tutması gerekir.

  Çiftlikte kullanılmak üzere çok sayıda inanılmaz köpek türü vardır ve American Farm Bureau yıllık bir Farm Dog of the Year yarışması bile düzenler. Ve bu sosyal medya etkileyicilerinin bazılarının sahip olduğu türlerden de görebileceğiniz gibi, bireylerin kesinlikle favorileri var. Bununla birlikte, bazı çiftlik köpekleri nesnel olarak diğerlerinden daha iyidir.

  1. Avustralya Sığır Köpeği (Heeler)
  Bu son derece sadık ve zeki köpekler, nihai çiftlik köpeğidir. Tarım gibi zorlu işler için mükemmel olan kısa, kompakt ve güçlüdürler. Topuklu ayakkabılar zeki, fiziksel olarak formda, tırnaklar kadar sert ve işlerine aşırı odaklanmış kişilerdir. Ne tür bir operasyon yaparsanız yapın, bu türün bir işe ihtiyacı var. Eğer bu sürü gütmekse, korumaksa, haşaratları kovmaksa ya da yukarıdakilerin tümü, bunu şevkle yapacaklardır.

  Hatta California çiftliğinde ailesi sığır köpekleri yetiştiren birinden bu hayvanlara bir övgü bile okuyabilirsiniz.

  2. Border Collie
  İnanılmaz derecede akıllı bir diğer cins ise Border Collie’dir. Bu cins, her şeyden önce gütme yetenekleriyle ünlüdür. Border Collie cinsi köpekler son derece enerjik ve aktif köpeklerdir ve fiziksel olarak zorlu işleri onlar için mükemmel hale getirir. İnanılmaz numaralar eğitmek ve öğretmek konusunda herkesin bildiği gibi, Border Collie cinsleri tartışmasız en akıllısıdır.

  3. Corgi
  Corgis, aileler ve kraliçeler için sevimli, sevimli bir köpeğin popüler kültüründe bir rol üstlendi. Bu rolü çok iyi yerine getirebilseler de, Corgi çobanlık için inşa edildi. Tıknazdır ve toynaklardan, çitler ve kapılardan aynı şekilde geçebilir. Genellikle iyi birer arkadaş olsalar da Corgis, sahiplerinin kendi alanlarında tam olarak ne olduğunu bilmesini sağlamaktan biraz daha fazlasını ister. Yırtıcı olabilir, yaprak olabilir. Kabukta çok az fark var.

  4. Jack Russell Teriyeri
  Son olarak, ama kesinlikle en az değil, Jack Russell Terrier. Bu cins, kemirgenleri ve diğer zararlıları yakın çevrelerinden uzak tutmak için mükemmeldir. Küçük tüylü şeyleri avlamak için yetiştirildiler ve küçük tüylü şeyleri kovalayacaklar. Bir tavşan çiftliğinde sahip olunacak en iyi köpek değil, tarladan tarlaya binmek ve mahsul sıraları arasında bir rakun aramak için mükemmel.

  köpek çiftliği , Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu

  Permalink
Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.